Ford transit z windą dla niepełnosprawnych

Ford transit z windą dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych sporym wyzwaniem poza poruszaniem się po domu czy różnych budynkach są podróże. Jeśli ktoś ma to szczęście i mieszka blisko komunikacji miejskiej, to jakoś da sobie radę, zwłaszcza że obecnie coraz więcej taboru posiada odpowiednie ułatwienia dla wózków inwalidzkich. Jednak w wielu przypadkach nie będzie innej możliwości jak transport samochodem, jeśli dana osoba ma wysoki stopień niepełnosprawności, to wraz z wózkiem. Na rynku jest kilka rozwiązań pomagających w takich przypadkach, dostępne są one między innymi do zwykłych samochodów osobowych oraz większych vanów i dostawczaków. Jeśli konieczny będzie transport wózka, to po pierwsze pojazd musi być odpowiednio duży, żeby wózek zmieścił się w środku, a po drugie należy w jakiś sposób mu to umożliwić. Na rynku sporą popularnością cieszą się między innymi Fordy Transity, model ten doskonale się nadaje do różnych przeróbek i modyfikacji, zapewniają jednocześnie sporą ilość miejsca wewnątrz.

Zalety Forda Transita

Fordy Transity od wielu lat są jednym z najpopularniejszych modeli samochodów dostawczych i busów, właściciele cenią je za wysoką niezawodność, trwałość i wysokie osiągi. Ford oferuje wiele różnych wersji tego pojazdu, różniących się zarówno rozstawem osi i wysokością, jak również wyposażeniem. W sprzedaży są też specjalne wersje przeznaczone do transportu osób niepełnosprawnych, posiadają one pustą tylną część kabiny, co pozwala na wygodny montaż urządzeń do transportu wózka. Niektórzy producenci takiego sprzętu oferują wręcz dedykowane rozwiązania, dzięki czemu nie trzeba dokonywać w pojeździe żadnych przeróbek w celu dopasowania wszystkiego. Dla właścicieli tych samochodów duże znaczenie mają koszty użytkowania, a pod tym względem Ford Transit wypada bardzo dobrze. Przede wszystkim w porównaniu z konkurencyjnymi pojazdami ma atrakcyjne ceny zakupu, dotyczy to zarówno rynku pierwotnego jak i wtórnego. Dodatkową jego zaletą są niskie koszty eksploatacji. Na rynku dostępna jest duża ilość niedrogich części zamiennych, a mechanika nie trzeba zbyt często odwiedzać, gdyż te modele rzadko się psują.

Jaka winda do Forda Transita

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jakie stosuje się w tych modelach Forda, są specjalne windy. W przypadku tego samochodu można je zamontować zarówno z tyłu jak i z boku, jeśli dany model posiada rozsuwane drzwi. Ze względu na dużą ładowność najczęściej nie ma żadnych problemów z miejscem – w środku zmieści się zarówno samo urządzenie jak również osoba poruszająca się na wózku. Przy wyborze niektórych rozwiązań nawet nie trzeba będzie demontować części foteli. Tak jak już było wspominane, niektóre modele wind do samochodów posiadają już dedykowane rozwiązania przeznaczone konkretnie do tej marki samochodu. Dzięki temu montaż jest szybki, sprawny i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Windy są o tyle dobrym rozwiązaniem, że zapewniają wysokie bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Przy wielu modelach urządzeniem może sterować sama niepełnosprawna osoba, dzięki czemu nie jest potrzebna żadna dodatkowa pomoc do tego, żeby wjechać do samochodu i z niego wyjechać.

Co daje winda w Fordzie Transicie

Dzięki swoim gabarytom i możliwościom Ford Transit z windą dla niepełnosprawnych może być używany w różnych sytuacjach. Przede wszystkim może on służyć jako samochód rodzinny, nawet po uwzględnieniu miejsca na montaż urządzenia i wózek w środku będzie kilka wolnych foteli. Dużą zaletą tego pojazdu jest to, że nie do kierowania nim nie trzeba posiadać uprawnień na samochody ciężarowe, tak więc każdy posiadacz zwykłego prawa jazdy kategorii B może nim jeździć. Samochody z tej grupy często są też wybierane przez różne firmy i instytucje pomagające osobom niepełnosprawnym na przykład poprzez ich przewóz. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też wysokie bezpieczeństwo podczas transportu do środka i w czasie podróży. Windy posiadają liczne systemy minimalizujące ryzyko jakiegoś wypadku, między innymi systemy antyprzeciążeniowe, antyzgniecieniowe czy klapy najazdowe. O bezpieczeństwo w trakcie podróży zadba mechanizm mocowania wózka do podłogi oraz wytrzymałe pasy, którymi zostają przypięci pasażerowie.