Winda dla niepełnosprawnych Capri

Krzesełko Capri nie bez powodu jest uznawane przez użytkowników za najwygodniejsze na rynku. Zaprojektowane przez włoskich inżynierów z firmy VIMEC zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania, przy jednoczesnym eleganckim wyglądzie i solidności wykonania. Urządzenie zostało zaprojektowane do montażu wewnątrz budynków, optymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Krzesełko porusza się po torze krzywoliniowym, co pozwala na jego użycie na krętych schodach. Dodatkową jego zaletą jest prosty, ograniczony do minimum montaż, bez konieczności przeprowadzania kosztownych przeróbek.

Jedną z najważniejszych zalet krzesełka Capri jest możliwość samodzielnego poruszania się nim przez osoby niepełnosprawne. Siedzisko jest obracane, co pozwala na łatwe wsiadanie i schodzenie z niego, dodatkowo charakteryzuje się dużą wygodą. Bardzo proste jest sterowanie, odbywa się ono bowiem przy pomocy małej dźwigni umieszczonej na podłokietniku. Do przywołania krzesełka i ustawienia go w odpowiedniej pozycji służą wygodne w użyciu, bezprzewodowe przyciski.

Swoim użytkownikom krzesełko Capri zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa. Zostało między innymi wyposażone w podnóżek z antypoślizgowego materiału, wykończony listwami ochronnymi zatrzymującymi urządzenie przy wykryciu jakiejś przeszkody. W celu podwyższenia komfortu jazdy zastosowano łagodne, nie powodujące szarpań dojazdy, a także wygodne, szerokie siedzisko z oparciem. Szeroka gama kolorów szyny i siedziska pozwala dopasować krzesełko do wystroju wnętrza, a specjalny mechanizm składania zapewni dużą oszczędność miejsca.

Galeria