Winda dla niepełnosprawnych Elba

Krzesełko schodowe Elba to wygodny sposób na poruszanie się pomiędzy kondygnacjami w domach prywatnych, biurach czy obiektach publicznych. Przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych i starszych, mających problemy z chodzeniem po schodach. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za komfort i bezpieczeństwo, wpływa na to miedzy innymi solidna, masywna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania. Krzesełko to idealne rozwiązanie przy trudnych do pokonania schodach, na przykład z kilkoma biegami.

Prezentowane krzesełko może być montowane na schodach zakręconych, gdyż porusza się po szynie krzywoliniowej. Dzięki temu nawet wąskie klatki schodowe nie są przeszkodą, przez niewielką ilość potrzebnego miejsca urządzenie może być zainstalowane praktycznie wszędzie. Prace instalacyjne są ograniczone do minimum, montaż nie wymaga konieczności przeprowadzania skomplikowanych robót budowlanych, a wszystko można wykonać w ciągu jednego dnia. Krzesełko schodowe Elba może być także używane na zewnątrz budynków.

Producent dużą wagę przyłożył do kwestii wygody i bezpieczeństwa, wyposażając krzesełko w szereg nowatorskich rozwiązań technicznych. Masywna konstrukcja i szerokie siedzisko zapewniają stabilną i komfortową jazdę. Siedząca osoba jest chroniona przez system antyuderzeniowy, przeciwtnący oraz antyzgnieceniowy, zapobiegający uszkodzeniom ciała przez elementy mechaniczne. Sterowanie odbywa się przy pomocy ergonomicznego joysticka, instalowanego przy prawym lub lewym podłokietniku. W czasie jazdy ochronę zapewniają pasy bezpieczeństwa oraz wytrzymały, składany podnóżek.

Galeria