Winda dla niepełnosprawnych HW 10

Winda dla niepełnosprawnych HW 10

Krzesło schodowe HW 10 to jedno z najpopularniejszych urządzeń tego typu na rynku. Porusza się po torze krzywoliniowym, co pozwala na użytkowanie na wszystkich rodzajach schodów. Krzesło złożone jest z wyprofilowanej szyny oraz specjalnego fotela z obrotowym siedziskiem, w którego wnętrzu znajdują się wszystkie mechanizmy. Tor jezdny może mieć dowolny kształt, urządzenie może być montowane zarówno w starszych jak i nowo powstających budynkach. Specjalna konstrukcja pozwala na używanie przy bardzo stromych schodach ( do 75° ).

Krzesło zasilane jest przy pomocy akumulatorów, dzięki niskiemu zużyciu energii pozwalają one na długi czas pracy. Akumulatory ładowane są w czasie postoju, taki model zasilania pozwala na używanie krzesełka nawet w sytuacji, gdy w budynku nie ma prądu. Sterowanie jazdą jest bardzo wygodne, odbywa się przy pomocy specjalnego joysticka umieszczonego w jednym z podłokietników. Dodatkowo dzięki znajdującym się w zestawie pilotom jest możliwość przyzwania krzesełka w odpowiednie miejsce.

O wygodę i bezpieczeństwo dbają liczne systemy, w które producent wyposażył prezentowane urządzenie. Zastosowano w nim między innymi funkcję Hawle ActiveKey zabezpieczającą przed nieuprawnionym użyciem, blokującą możliwość użycia w przypadku gdy w pobliżu nie ma klucza. Klucz jest zabezpieczony 128-bitowym kluczem, co zapewnia jego dużą odporność na sfałszowanie. Dodatkowo krzesło posiada szerokie, wygodne siedzisko, solidny podnóżek oraz wysokie podłokietniki ze sterowaniem. Dzięki szerokiej palecie kolorów można łatwo dopasować tapicerkę do indywidualnych potrzeb.

Galeria