Winda dla niepełnosprawnych A5000 – funkcjonalna i tania

Winda dla niepełnosprawnych A5000 – funkcjonalna i tania

Wśród wind do transportu osób niepełnosprawnych wyróżnia się model A5000, produkowany przez firmę szwedzką Cibas. Winda ta ze względu na swoje liczne zalety cieszy się dużym powodzeniem i jest jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu na rynku. Bardzo dobrze nadaje się do miejsc o niewielkim natężeniu ruchu, takich jak prywatne domy, przychodnie, szkoły, hotele, sklepy czy restauracje. Winda spełnia wszystkie normy i dyrektywy, dzięki czemu jej użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Dzięki udźwigowi wynoszącemu aż do 500 kilogramów może służyć do transportu pionowego osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunami. Klienci cenią sobie ten model za wysoką funkcjonalność, niski koszt montażu oraz elegancką, nowoczesną stylistykę. Dzięki dużym możliwościom konfiguracyjnym i licznym opcjom dodatkowym można dopasować windę do swoich potrzeb, otrzymując produkt najwyższej jakości. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość instalacji zarówno w nowych, jak i już stojących budynkach.

Opis windy A5000

Winda A5000 jest bardzo łatwa do montażu, co znacznie ogranicza koszty jej zakupu w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego typu. Zapewnia to unikalna konstrukcja szybu, który wymaga jedynie niewielkiej ilości w pionie i płaskiej, utwardzonej powierzchni. Wysokość podnoszenia wynosi od 0.5 do 13 metrów, w tym przedziale zapewniając cichą, stabilną i bezpieczną pracę. Szyby dostępne są w różnej konfiguracji, między innymi w formie stalowo-aluminiowej konstrukcji z pełnymi lub przeszklonymi bokami. Urządzenie nie wymaga maszynowni i podszybia, a specjalnie zaprojektowany system napędowy zapewnia bardzo cichą i jednocześnie kulturalną pracę.

Obsługa windy jest bardzo prosta, zapewnia to nowoczesny, funkcjonalny i wygodny w użyciu panel sterowania. Urządzenie jest dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych poruszających się przy pomocy wózków, dzięki czemu mogą oni samodzielnie z niego korzystać bez pomocy opiekuna. Windę można stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, dzięki specjalnym zabezpieczeniom jest ona w pełni odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Zalety windy A5000

Model A5000 posiada szereg zalet, dzięki którym cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów. Najważniejsze z nich to:

 • Szybki i tani montaż

  Winda dostarczana jest z własnym szybem, który wymaga jedynie niewielkiej, utwardzonej powierzchni oraz dostępu do zwykłej sieci elektrycznej. Nie są potrzebne żadne przeróbki czy prace budowlane, co znacząco wpływa na ograniczenie kosztów.
 • Funkcjonalność i niezawodność

  Aż 13 metrów maksymalnego wznoszenia, do 500 kilogramów udźwigu i wysoka niezawodność to tylko niektóre z cech tego modelu windy. Producent w standardzie oferuje bogate wyposażenie, między innymi SUMlarm, automatyczną blokada drzwi i liczne systemy chroniące pasażerów i zabezpieczające przed wypadkami.
 • Elegancki design

  Konstrukcja windy jest bardzo elegancka, a jednocześnie nowoczesna, dzięki czemu świetnie się sprawdzi w każdym wnętrzu. Klienci mogą się zdecydować na dużą ilość przeszklonych powierzchni, jak też zabudowane ścianki kabiny czy szybu pomalowane na dowolny kolor z palety RAL.
 • Wygodny w użyciu pulpit sterowniczy

  Pulpit sterowania windą jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Umieszczenie na odpowiedniej wysokości, duże, czytelne przyciski oraz duża odporność na uszkodzenia sprawiają, że urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu. Na życzenie przyciski mogą być wyposażone w opisy w języku Braille’a.
 • Cichy i wydajny napęd śrubowy

  Winda wyposażona jest w bardzo cichy i wydajny napęd śrubowy, zapewniający wysoką kulturę pracy. Jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, gdyż napęd pobiera niedużą ilość energii.
 • Łatwość w dostosowaniu do potrzeb klienta

  Producent w standardzie oferuje szereg różnych opcji do wyboru. 8 różnych wymiarów platformy, szeroki wybór modeli drzwi ( stalowe, aluminiowe, ognioodporne ) oraz bogata kolorystyka wyposażenia dają możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.
 • Szeroki wybór opcji dodatkowych

  Zamawiając windę A5000 klienci mają do dyspozycji szereg dodatkowych opcji, zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Są to między innymi magnetyczna karta dostępu, komunikaty głosowe, głosowa aktywacja przystanków, opisy w języku Braille’a, blokada jazdy przez osoby niepowołane czy rozkładane krzesełko na platformie.

Parametry techniczne

Podstawowe parametry techniczne modelu A5000:

 • wysokość wznoszenia od 0.5 do 13 metrów
 • maksymalny udźwig 400 lub 500 kg
 • brak betonowego szybu, podszybia i maszynowni
 • cichy i wydajny napęd śrubowy
 • 8 różnych wymiarów platformy
 • zasilanie 230V lub 400V
 • zgodność z normą europejską EN 81-41 oraz dyrektywą maszynową 2006/42/WE
 • znak CE
 • gwarancja producenta 3 lata

Winda dla niepełnosprawnych A5000 to jedno z najlepszych i najpopularniejszych rozwiązań tego typu na rynku, stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Wysoka niezawodność, komfort i bezpieczeństwo sprawiają, że będzie to udana inwestycja na wiele lat użytkowania.