Windy dla niepełnosprawnych gwarancja

Windy dla niepełnosprawnych gwarancja

Większość klientów szukając wind dla niepełnosprawnych zwraca uwagę na cenę urządzenia wraz z montażem. I tak naprawdę to właśnie cena jest najważniejszym kryterium wyboru, wystarczy że jakaś firma zaproponuje nawet symboliczny rabat, i już ma kolejne zlecenie. Tymczasem sama cena nie powinna być głównym kryterium wyboru, należy zwrócić uwagę również na kilka innych aspektów. Przede wszystkim ważne jest to, jak ostatecznie całe urządzenie zostanie zamontowane. Niekiedy niskie ceny będą oznaczały, że zarówno pomiary jak i wykonanie będzie średnio staranne, a to może się niekorzystnie odbić na późniejszej pracy urządzenia. Trzeba także zwrócić uwagę na kwestie gwarancji i późniejszego serwisu. Producenci, którzy są pewni swojej jakości udzielają gwarancji nawet na trzy lata, a w razie wystąpienia jakiś problemów załatwiają wszystko w taki sposób, żeby klient był w pełni zadowolony. Jeśli gwarancja będzie podejrzanie krótka, to warto dobrze przemyśleć kwestię wydawania pieniędzy u takiego wykonawcy.

Dlaczego zwracać uwagę na gwarancję

Dlaczego sprawa gwarancji jest tak ważna? Zakup windy dla niepełnosprawnych to spory wydatek, niejednokrotnie wynoszący kilkadziesiąt tysięcy złotych. Windy w większości przypadków są urządzeniami niezawodnymi i trwałymi, ale w pewnych przypadkach nawet one mogą z jakiś powodów ulec awarii. Do tego dochodzi kwestia montażu. Nawet najlepsze urządzenie nie będzie działało poprawnie, jeśli jego instalacja nie będzie prawidłowa. A wydając tak wysokie sumy każdy klient oczekuje, że zakupiony sprzęt będzie działał bez zarzutu. Dodatkowo pewne rzeczy nie wychodzą od razu, a dopiero po jakimś czasie użytkowania. Mając dłuższą gwarancję ma się pewność, że nawet jeśli coś będzie niewłaściwie wykonane lub urządzenie będzie miało jakąś wadę, to użytkownik nie będzie z tego tytułu ponosił żadnych kosztów. Dlatego wybierając dostawcę należy zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne, jakie on proponuje. Niekiedy zdecydowanie lepiej będzie trochę więcej zapłacić, ale mieć pewność że w razie jakiś usterek czy niedoróbek wszystko zostanie bezpłatnie naprawione.

Jakie powinny być warunki gwarancji

Dobra gwarancja to taka, która zapewni jak najlepszą ochronę klientom na wypadek jakiejś usterki sprzętu czy niewłaściwego montażu. Przede wszystkim istotna jest jej długość. Minimum wymagane przepisami to jeden rok, ale spora część producentów oferuje znacznie dłuższy okres, nawet do trzech lat. Mają oni zaufanie do swojego sprzętu, wiedzą że jest dobry, więc mogą sobie na takie działania bez problemów pozwolić. Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest szybkość reakcji. Awaria windy czy podnośnika oznacza ogromne utrudnienie dla osób z nich korzystających, dlatego jest to bardzo ważny aspekt. Jeśli z każdą usterką trzeba będzie czekać kilka tygodni aż ktoś się zechce pofatygować, to lepiej poszukać innego dostawcy. Warto również sprawdzić, czy w ramach gwarancji nie ma jakiś wykluczeń czy dziwnych zapisów, które mogłyby pozbawić prawa do bezpłatnej naprawy.

Co powinna zawierać karta gwarancyjna

Podczas odbioru gotowego urządzenia klient wraz z pozostałymi dokumentami powinien również dostać kartę gwarancyjną. Dokument ten jest o tyle ważny, że zawiera on dokładnie wyszczególnione warunki reklamowania wad i usterek, a także stanowi podstawę do ewentualnych napraw. Duże znaczenie ma to, co się w takiej karcie gwarancyjnej znajdzie. Przede wszystkim powinna ona zawierać dokładnie wyszczególniony przedmiot gwarancji oraz okres jej obowiązywania. Kolejnym elementem są szczegółowo określone warunki wraz ewentualnym wyszczególnieniem przypadków, w których gwarancja nie będzie obejmować. Warto także sprawdzić, czy na dokumencie znajduje się data wystawienia, pieczątka i podpis, jeśli ich nie będzie to niektórzy wykonawcy mogą próbować w jakiś sposób uciec od odpowiedzialności.

Opieka pogwarancyjna

Nawet trzyletni okres gwarancji w pewnym momencie się skończy, a urządzenie powinno przecież działać jeszcze długie lata. Dlatego też wybierając windę dla niepełnosprawnych warto się też dowiedzieć, jak wygląda ewentualny serwis pogwarancyjny. Z reguły nie ma z tym większych problemów, ale należy się upewnić żeby w pewnym momencie nie zostać bez żadnego wsparcia. Bardzo ważna jest dostępność części zamiennych. Należy unikać jakiś nietypowych, mało znanych rozwiązań, nawet jeśli kuszą ceną. Przy sprzęcie markowym ma się pewność, że w razie potrzeby wszystko co potrzebne zostanie sprawnie dostarczone, nie zawsze można to powiedzieć przy mniej popularnych urządzeniach.